Сьогодні, 17 липня, минає рівно рік із того трагічного дня, коли російський "Бук" збив пасажирський Боїнг-777. 298 невинних людей загинули в авіакатастрофі літака Малайзійських авіаліній на Донеччині влітку 2014 року, повідомляє Еспресо.TV. Ця трагедія привернула увагу всього світу до бойових дій в Україні. Попри очевидний російський слід у знищенні авіалайнера, найманці Кремля досі не покарані.
Нагадаємо, державний секретар США Джон Керрі в канун річниці катастрофи, що сталася з рейсом МН-17 над Донбасом, наголосив на підтримці Вашингтоном процесу міжнародного розслідування трагедії з метою притягнення винних до відповідальності. Кілька країн вимагають від ООН створення трибуналу у справі MH17. Україна, Нідерланди, Малайзія та Велика Британія підтримали цю пропозицію. Росія, яка намагається перекласти провину за збиття літака на Україну, висловилася проти.
ЯК ЦЕ БУЛО...
17 липня 2014 року у зоні збройного протистояння на сході України був збитий Боїнг 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Трагедія сталася на сході Донеччини в районі села Грабове, що розташоване неподалік від Тореза. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули. Раптова аварія літака над районом бойових дій з перших годин зробила очевидним, що Боїнг був збитий.
За попередніми даними, літак був збитий ракетою "земля-повітря", запущеною російськими диверсантами або проросійськими терористами з території так званої Донецької народної республіки за допомогою самохідного ЗРК "Бук" М1, доставленого туди Російською Федерацією. Примітно й те, що російські ЗМІ з самого початку бойових дій на Донбасі регулярно повідомляли про те, що сепаратисти успішно збивають літаки і вертольоти української армії.
У день катастрофи Боїнга 777, російські інформагентства ИТАР-ТАСС та РИА Новости також заявили, що "ополченці" збили літак АН-26 в районі міста Торез. "Міністр оборони" самопроголошеної "ДНР" Ігор Гіркін-Стрєлков одразу ж повідомив у соцмережах, що "ополченці" збили літак. І бойовики, і російські ЗМІ називали місце аварії та час падіння літака, які точно збігалися з місцем і часом катастрофи малайзійського Боїнга 777.