Всесвітній день охорони праці відзначається щорічно 28 квітня за ініціативою Міжнародної організації праці (МОП). Цей день входить до структури міжнародних днів Організації Об’єднаних Націй.
Історія цього дня починається в 1984 році, коли Канадський союз державних службовців запропонував віддавати данину пам’яті робітникам, які загинули або отримали травми на робочому місці. Дата 28 квітня була обрана тому, що в цей день в 1914 році відбулося третє читання «Акту про компенсації робітникам».
Починаючи з 1989 року, профспілки в країнах Північної Америки, Азії, Європи та Африки почали 28 квітня проводити заходи в пам’ять про тих, хто постраждав або загинув на робочому місці. Завдання цих заходів — привернути увагу влади та громадськості до проблем, які пов’язані з охороною праці.
Пізніше цю ініціативу підхопила Міжнародна організація праці, офіційно заснувавши Всесвітній день охорони праці. Вперше він відзначався у 2003 році. Основне завдання цього всесвітнього дня — привернути увагу до масштабів проблеми виробничих травм і загибелі на виробництві.
Згідно з даними МОП, щодня на робочому місці гине 5-6 тисяч осіб, причому щороку ця цифра збільшується на 10%. Більшість нещасних випадків на виробництві та профзахворювань не випадкові, а є наслідком часткового або повного ігнорування роботодавцем правил техніки безпеки з метою заощадити витрати і збільшити прибуток.
|