20 березня світ відзначає Міжнародний день щастя
Міжнародний день щастя покликаний показати, що щастя—одна з найголовніших цінностей людства, і прагнення до нього людей однакове на всій Землі.
Рішення про появу такої урочистої дати було прийнято в 2012 році Генеральною Асамблеєю ООН. Тож свято зовсім молоде, відзначатимемо ми його всього лише втретє, але, незважаючи на юний вік, ми з радістю приймаємо позитивний і приємний привід побажати одне одному щастя.
Дякувати за Міжнародний день щастя ми маємо жителям маленької тибетської держави Бутан. Саме їхня ініціатива стала приводом для проголошення цього нового свята.
Мешканці Бутану визнані найщасливішими людьми на планеті. У них для цього навіть існує своя система вимірювання щастя - коефіцієнт Валового національного щастя, який у бутанців значно вищий, ніж у решти народів.
Окрім Бутану до щасливчиків також зараховані й інші країни: Данія, Норвегія, Швейцарія, Нідерланди, Франція, Коста-Ріка, В'єтнам, Колумбія, Австрія, Мадагаскар.
Такі висновки зроблені, в основному, на підставі соціологічних опитувань жителів. У питання про щастя включені поняття задоволеності життям, свого настрою останнім часом, відчуття впевненості і стабільності.
Також вивчено такі фактори як виробництво валового продукту на душу населення, демократію і свободу вибору, середню тривалість життя громадян, рівень корупції в країні.
Численні науки доклали руку до вивчення питання "Що ж таке щастя?" Це і філософія, і етика, і психологія, і історія, і навіть медицина. Скільки полотен, віршів і пісень було написано і продовжує присвячуватися цьому загадковому відчуттю!
Але чіткого формулювання щастя немає й досі, адже кожен розуміє його по-своєму, і кожен по-своєму правий. Головне, щоб щастя і надалі залишалося невичерпним джерелом для гармонії, натхнення, творчості і сприятливого розвитку людей.
|